Profesor Piotr GULIŃSKI laureatem Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

wyglad nagrody mniszw2018

Najlepsi przedstawiciele świata akademickiego – naukowcy, dydaktycy i organizatorzy – nagrodzeni zostali jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień polskiej nauki, Nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Łącznie nagrodzonych zostało 69 przedstawicieli świata akademickiego.

3 grudnia 2018 r. w Starej Pomarańczarni w Pałacu Łazienkowskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia zawodowe w obszarze szkolnictwa wyższego w Polsce w 2017 roku. Miło jest nam poinformować, że z rąk Wicepremiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina Nagrodę indywidualną Ministra odebrał Pan prof. dr hab. Piotr GULIŃSKI z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

DSC 0299

Dzień Otwarty w Uniwersytecie Przyrodniczo-Huimanistycznym w Siedlacach został zoorganizowany w Gmachu Uczelni - Wydział Humanistyczny w dniu 30 listopada 2018 roku.  Dzień Otwary był okazją do świętowania Jubileuszu 50 - lecia Naszego Uniwersytetu.

szkoła zs4

W dniu 23 listopada 2018 roku zostały zorganizowane Instytucie Bioinżynierii i Hodowli Zwierząt, Wydział Przyrodniczy UPH w Siedlcach warsztaty dla uczniów  ZS nr 4 im. K. Wielkiego w Siedlcach. W tym dniu przybyła do nas młodzież z klas maturalnych o specjalności technologia żywienia i żywności i technik rolnik.

DSC 0151 Kopia

W dniu 1 i 2 września 2018 roku odbyły sie 25 Miedzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym, których integralną częścią była XIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych współfinansowana z Federacji Produkcji Mleka, Wystawa Klaczy i Ogierów Hodowlanych,

Patronat Honorowy obłą Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister Energetyki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Siedlce, Starosta Powiatu Siedleckiego.

logo marszalek

W dniach od 24 do 26 sierpnia odbyły się  VII Dni sera w gospodarstwie Agroekoturystycznym Grajan w Rososzy k/Cegłowa.  Gospodarzem Imprezy był Wójt Gminy Cegłów, Kulturoteka w Cegłowie, Gospodarstwo Ekologiczne Grajan w Rososzy. Należy podkreślić iż patronat imprezy został objęty przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Woj. Mazowieckiego, Inspektorat Ochrony Środowiska, Starostę Powiatu Mińsk Maz. i Wójta Gminy Cegłów, Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Siedlcach.  Patronem Medialnym było: Radio Dla Ciebie, Radio Podlasie, Nowy Dzwon, Tygodnik Siedlecki, "Co Słychać"

Oczywiście, jak co roku Uniwersytet Przyrodniczo Humanistyczny w Siedlcach patronował imprezie jako Patron Naukowy.

IMG 20180624 184352

W dniach 21-22 czerwca 2018 roku w Warszawie (SGGW) odbył się I Kongres Zootechniki Polskiej pod tytułem "Quo Vadis Zootechniko" . W trakcie dwch dni można było się wsłuchać w obszar osiągnięć, dokonać, realizowanych projektów, strategii, czyli tego co już było, co obecnie się dzieje i co nas w najbliższej przyszłości czeka.

Kongres zdobył wieku sympatyków i był organizowany pod Honorowym Patronatem: Prezydenta RP, WNiSzW, MRiRW,MŚ,  Parlamentarzystó Posłów RP, Prezesa ARiMRR, Prezesa NFOSiGW, Prezesa WFOSiGW, Dyrektora KCHZ, Prezesa PAN, Rektorów, Prorektorów uczelni Rolniczych,  Dziekanów poszczególnych Wydziałów Zootechnicznych, Dyrektorów Instytutów Badawczych, Prezesów podmiotów gospodarczych, których aż trudno ich wymienić (http://www.zootechkongres.pl/). W skład komitetu naukowego weszli m.innymi profesorowie z Naszej Uczelni w osobach: prof. dr hab. P. Guliński, prof. dr hab. St. Kondracki, prof. nzw. E. Bombik,     Tak liczne dostojne grono, wchodzące w skałd Komitetów świadczy tylko o tym, że śrdowisko zootechniczne jest: liczne, "mocne", zauważalne i potrzebne dla innych dyscyplin naukowych takich jak: nauki medyczne, medycyna weterynaryjna, technologia żywności i dietetyka  i inne...